LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moment i artë, Bologna fiton pastër dhe "kërcënon" Juventusin

1 Prill 2024, 14:44, Sport CNA

Moment i artë, Bologna fiton pastër dhe "kërcënon"

Bologna vijon momentin e artë në Serie A, teksa së fundmi mposhtën pastër me rezultatin 3-0 Salernitanën.   

Një triumf i rëndësishëm për Bologna-n, që “blindon” vendin e katërt me 57 pikë, 6 më shumë se ndjekësit e Romës. Tani synimi është vendi i tretë, që mbahet nga Juventusi me 59 pikë.

Sa i përket ndeshjes, golat për fitoren e Bologna-s, u shënuan nga Orsolini në minutën e 14-të, Saelemaekers në minutën e 44-t dhe Lykogiannis në minutën e 92-të.  

Lajmet e fundit nga