LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ernest Muçi drejt transferimit në Premier League, klubi bën gati ofertën zyrtare

1 Prill 2024, 13:53, Sport CNA

Ernest Muçi drejt transferimit në Premier League, klubi bën

Ernest Muçi bëri një lëvizje të rëndësishme në karrierë, duke kaluar nga Legia te Besiktas.

Megjithatë aventura e fantazistit shqiptar mund të mos zgjasë shumë.

Mediat në Turqi tregojnë se Aston Villa vazhdon ta ndjekë me vëmendje Muçin. Sipas tyre, klubi anglez do të bëjë një ofertë zyrtare për sulmuesin shqiptar në fundin e këtij sezoni. 

Ndonëse ka pak kohë me ekipin e Besiktas, Muçi është kthyer në një titullar të padiskutueshëm dhe shumë të rëndësishëm për ekipin.

Lajmet e fundit nga