LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Thyhet” Florian Marku, boksieri shqiptar pëson humbjen e parë

31 Mars 2024, 22:29, Sport CNA

“Thyhet” Florian Marku, boksieri shqiptar pëson humbjen e

Florian Marku, pësoi humbjen e parë në karrierë, pas 14 ndeshjeve pa disfatë. Cris Kongo, ia doli të fitojë titullin, IBO Intercontinetal Welter.

Boksieri shqiptar u rikthye në ring për herë të parë prej 2 Shtatorit të vitit të kaluar. Sfida mes tyre nisi që në momentet e peshimit ku për t’i ndarë ndërhynë forcat e sigurisë.

Ky ishte dueli i 15 në ringun profesionist për Florian Markun, që pësoi humbjen e parë në karrierë, ndërsa numëron 13 fitore dhe një barazim.

Lajmet e fundit nga