LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dinamo largohet nga "Niko Dovana", zbulohet stadiumi për sfidën e prapambetur

1 Prill 2024, 13:37, Sport CNA

Dinamo largohet nga "Niko Dovana", zbulohet stadiumi për

Këtë të mërkurë është planifikuar të luhet ndeshja e prapambetur, mes Dinamo City dhe Teutës. Klubi kryeqytetas ka bërë të ditur se kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Air Albania”.

“Blutë” do të rikthehen në kryeqytet. Kjo do të jetë ndeshja e dytë për skuadrën e Dritan Mehmetit që do të luajë në arenën kombëtare këtë sezon, pasi derbit me Tiranën, por do të jetë e para sfidë si pritëse në këtë stadium.

Kujtojmë se Dinamo ka arritur të grumbullojë 39 pikë pas 28 javësh dhe ndodhet vetëm 1 pikë larg zonës së “Final – Four”. Ndërkohë nga krahu tjetër Teuta ka grumbulluar 35 pikë dhe mban vendin e 7-të në klasifikim.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by ?? ????? (@kfteuta.official)

Lajmet e fundit nga