LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shitet për 10 milionë euro, Sivasspor merr vendimin për Manajn

1 Prill 2024, 15:25, Sport CNA

Shitet për 10 milionë euro, Sivasspor merr vendimin për Manajn

Pas shkëlqimit në Turqi me Sivasspor, Rey Manaj pritet të bëhet me skuadër të re në verë. Sulmuesi lushnjar numëron 15 gola të shënuar në kampionat dhe është një nga lojtarët më të spikatur në kampionatin turk.

Duke parë këtë ecuri, te Sivasspor kërkojnë të përfitojnë sa më shumë të jetë e mundur. Drejtuesit kanë vendosur ta shesin në verë, pasi do të mbushte arkat e klubit, ndërsa i kanë vendosur edhe çmimin.

Sipas klubit turk, skuadrat që dëshirojnë shërbimet e Manajt, duhet të paguajnë të paktën 10 milionë euro. Madje te Sivasspor, shpresojnë që Manaj të shkëlqejë në Europian me Shqipërinë, për ta rritur edhe më shumë çmimin.  

Lajmet e fundit nga