LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E ka konfirmuar vetë lojtari, Neymar do të rikthehet tek ish-skuadra

1 Prill 2024, 15:18, Sport CNA
E ka konfirmuar vetë lojtari, Neymar do të rikthehet tek ish-skuadra

Neymar ka vendosur të rikthehet në kampionatin brazilian, për ta mbyllur aty karrierën e tij si futbollist.

Sipas asaj që raporton "Goal", Neymar do të rikthehet te skuadra e Santos, teksa këtë ua ka konfirmuar edhe vetë lojtarëve të klubit brazilian.

Plani i 32-vjeçarit është që të kthehet në Brazil, në vitin 2025, kur të ketë mbyllur aventurën me Al Hilal në Arabinë Saudite.

Lojtari vuan një dëmtim të rëndë nga dhjetori i vitit të kaluar dhe po punon për t'u rikthyer në formën e dikurshme.

Lajmet e fundit nga