LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Plas” te Chelsea, lojtarët vendosin ultimatum për trajnerin Pochettino

1 Prill 2024, 17:26, Sport CNA

“Plas” te Chelsea, lojtarët vendosin ultimatum për

Rezultatet negative në javët e fundit, pritet të sjellin largimin e trajnerit Mauricio Pochettino, nga drejtimi i Chelsea

Skuadra ndodhet shumë larg pritshmërive dhe kjo ka lënë një shije të hidhur te drejtuesit.

Sipas asaj që shkruhet, disa lojtarë të Bluve të Londrës u kanë kërkuar pronarëve të ndajnë rrugën me “timonierin” argjentinas, në të kundërt, do të jenë vetë futbollistët që do të largohen.

Pochettino numëron 40 ndeshje në krye të ekipit. Më parë ai ka udhëhequr Southampton, Tottenham dhe PSG.

Lajmet e fundit nga