LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jo vetëm Hadroj, tjetër lojtar i Partizanit merr ftesën nga kombëtarja

17 Mars 2023, 15:40, Sport CNA
Jo vetëm Hadroj, tjetër lojtar i Partizanit merr ftesën nga

Masanga Matondo është lojtari i radhës që merr ftesën nga Kombëtarja e vet. Bëhet fjalë për përfaqësuesen e Kongos, që ka zgjedhur të ketë në radhën e vet mesfushorin shkatërrues.

Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, klubi i Partizanit lajmëron se ai do të jetë pjesë e Kongos për ndeshjet e datës 23 dhe 27 mars. Në lajmërimin e bërë në rrjetet zyrtare të komunikimit thuhej:

Masanga Matondo do të jetë pjesë e ekipit përfaqësues të Kongos. Mesfushori i kuq është ftuar për dy takimet zyrtare ndaj Sudan të vlefshme për kualifikueset e Kupës së Kombeve të Afrikës, në program në 23 dhe 27 Mars.

Klubi i uron Masanga Matondo një përfaqësim sa më pozitiv me ekipin përfaqësues të Kongos”.

Lajmet e fundit nga