LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Spaleti frikësohet: Milani është vetë Champions League, të paaftët gëzohen me këtë short

17 Mars 2023, 15:17, Sport CNA

Spaleti frikësohet: Milani është vetë Champions League,

Tifozët e  Napolit e kanë pritur me festë shortin e Champions League pasi u vendosën përballë Milanit. Por nga krahu tjetër, Spaleti, nuk është aspak i kënaqur. Trajneri i Napolit është shprehur se kuqezinjtë janë favorit për ta fituar këtë kompeticion nëse marrim për bazë eksperiencën.

“Milani eliminoi Totenhemin. E njohim këtë rival, e kaluan momentin e vështirë dhe po shohim rritje të vazhdueshme prej tyre. Do të përballemi me një kundërshtar të madh dhe kushdo që është më i mirë në leximin e lojës do të fitojë. Nuk ishte një short i mirë ky për ne. Do të kisha preferuar të mos takohesha me asnjë ekip italian tani.

Vetëm ata që janë të paaftë mund të thonë se ky është short i mirë. Milani është Champions League dhe vetëm Maldini ka fituar 5 të tillë. Kam lexuar në këto ditë se PSG dhe City nuk kanë eksperiencë për të shkuar deri në fund të rrugëtimin. Epo nëse e marrim këtë për bazë, atëherë Milani është favorit për të fituar finalen”, tha Spaleti.

Lajmet e fundit nga