LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Santos i tregon Silvinjos se çfarë e pret: Do të fitojmë me Çekinë dhe Shqipërinë, do ua shkruaj lojtarëve në tabelë

17 Mars 2023, 15:15, Sport CNA

Santos i tregon Silvinjos se çfarë e pret: Do të fitojmë

Santos ka publikuar listën sa i përket dy ndeshjeve të kualifikueseve të Europianit në muajin mars. Polonia do të udhëtojë në transfertë me Cekinë dhe më pas do të përballet me Shqipërinë në shtëpi. Por çfarë e pret Silvinjon dhe Shqipërinë? Santos nuk bën kompromise dhe kërkon gjashtë pikët që në dy takimet e para.

“Objektivi për ndeshjet me Cekinë dhe Shqipërinë? Janë 6 pikët. Unë nuk luaj kurrë për barazimin. Fjalët e parë që do të shkruaj në tabelë kur të takoj lojtarët është: “Fitore”. Lojtarët e mi kanë karakter, pasion, dedikim dhe aftësi të mira teknike. Janë në nivel të lartë. Ne duhet të kemi topin në zotërim dhe lojtarët polak janë gati për këtë”, tha Santos.

Lajmet e fundit nga