LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Duel Superioreje në Vlorë, 40 trofe zbresin në fushën e lojës

17 Mars 2023, 12:29, Sport CNA

Duel Superioreje në Vlorë, 40 trofe zbresin në fushën e

Flamurtari do të presë Dinamon në kuadër të javës së 20-të të Kategorisë së Parë. Sfidë kjo që do të luhet ditën e hënë duke nisur që nga ora 17:00. Vlonjatët dhe kryeqytetasit vetëm një pikë i ndan në klasifikim dhe përballja mes tyre do të jetë një duel direkt për ngjitjen në Superiore.

Në fakt pa frikë mund të quhet një sfidë trofesh në Vlorë, pasi ditën e hënë në fushën e lojës do të zbresin skuadra që prej vitesh i kanë dhënë “shkëlqim” futbollit shqiptar, por fatkeqësisht tashmë ata militojnë në Kategorinë e Parë.

Plot 40 trofe kanë fituar të dyja ekipet së bashku. Pa diskutim që blutë e kryeqytetit kryesojnë me 18 tituj, 13 Kupa Shqipërie dhe 2 Superkupa, ndërsa vlonjatët kanë arritur të fitorjnë 1 titull kampion, 4 Kupa Shqipërie dhe 2 Superkupa.

Lajmet e fundit nga