LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Në festë Arsenali, Granit Xhaka gjen rrugën e rrjetës në Ligën e Europës

16 Mars 2023, 21:27, Sport CNA

VIDEO/ Në festë Arsenali, Granit Xhaka gjen rrugën e rrjetës

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, ka gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Arsenalit në duelin e kthimit ndaj Sportingut të Lisbonës.

Pas tentativës së Martinelit, topi u ndal nga portieri mik, teksa Xhaka, me shiritin e kapitenit në krah, ndoqi mjaft bukur aksionin, teksa goditi saktë brenda zonës, dukë përshëndetur rrjetën dhe duke çuar peshë zemrat e tifozëve të Arsenalit. Një gol që i ka çliruar “topçinjtë” dhe mund të vlerë kualifikimin.

Lajmet e fundit nga