LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të zhduket nga PSG-ja”, mbaron dashuria mes Messit dhe tifozëve

16 Mars 2023, 15:03, Sport CNA
“Të zhduket nga PSG-ja”, mbaron dashuria mes Messit dhe

Tifozët e PSG-në janë zemëruar me ekipin e zemrës për dështimin e radhës në Champions League. Edhe pse drejtuesit nuk po kursehen në afrimin e lojtarëve të mëdhenj, në fushë nuk kanë munguar problemet.

Skuadra e Galtier tregoi fare pak ndaj Bayern Munchen. PSG nuk shënoi dot gol në asnjë nga dy ndeshjet ndaj kampionëve të Gjermanisë dhe e meritoi eliminimin.

Fitimi i Champions League është kthyer në fiksim në kryeqytetin francez, pasi PSG nuk e ka fituar kurrë më parë këtë trofe. Tifozët nuk kursejnë as Leo Messin, në hije gjatë dueleve me Bayernin.

Një sektor i rëndësishëm i ultrasve të PSG-së po përgatisin të fajësojnë argjentinasin gjatë ndeshjes së fundjavës. “Ne do ta vërshëllejmë atë gjatë ndeshjes me Rennes. Ai paguhet shumë krahasuar me atë që jep në fushë.

Nuk duam që ai të vazhdojë të jetë pjesë e PSG-së”, shprehen disa nga anëtarët ultras të kampionëve të Francës. Prej ditësh flitet për një transferim të “Pleshtit” në Arabinë Saudite, aty ku do të shijojë një “pension” faraonik.

Lajmet e fundit nga