LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tetë skuadrat çerekfinaliste të Champions-it, dominon Italia/ Ja kur do të hidhet shorti

16 Mars 2023, 13:24, Sport CNA
Tetë skuadrat çerekfinaliste të Champions-it, dominon Italia/

Me kualifikimin e Realit të Madridit dhe Napolit, është plotësuar grupi me 8 skuadrat më të mira këtë sezon në Ligën e Kampionëve, teksa ditën e premte në orën 12:00, në shortin që do të hidhet në Nion do të zbulohen edhe 4 çiftet çerekfinaliste.

Në këtë fazë dominon Italia, që është pjesëmarrëse me 3 skuadra, Napolin, Interin dhe Milanin, teksa më pas vjen Anglia me Sitin dhe Çelsin, ndërkohë që Bajerni, Benfika dhe Reali i Madridit janë 3 skuadrat e tjera që plotësojnë 8-shen.

Lajmet e fundit nga