LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kërkohet një biletë për në çerekfinale, Europa League dhe Conference League marrin skenën e futbollit

16 Mars 2023, 10:00, Sport CNA

Kërkohet një biletë për në çerekfinale, Europa

Mbrëmja e sotme do të jetë e gjitha e mbushur me ndeshje. 16 skuadra në Europa League dhe 16 të tjera në Conference League synojnë kualifikimin në çerekfinalen e këtyre kompeticioneve.

Në Europa League do të jetë radha e Manchester United për të siguruar biletën për në fazën tjetër. Pas fitores 4-1 ndaj Betis në sfidën e parë gjithçka duket më e thjeshtë. Gjithashtu edhe Juventusi dhe Roma kanë fituar takimet dhe sot nuk kanë rrugë tjetër veç kualifikimit. Ndërkohë, me interes pritet dueli mes Arsenalit dhe Sportingut, me sfidën e parë që ka përfunduar 2-2 mes tyre.

Ndërkohë në Conference League do të jetë radha e Fiorentinës, Lacios, West Ham dhe Villareal për të siguruar një biletë për në fazën tjetër të këtij kompeticioni.

Kërkohet një biletë për në çerekfinale, Europa

Lajmet e fundit nga