LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Real Madrid-Liverpool premton spektakël, publikohen formacionet zyrtare për ndeshjet e Champions League

15 Mars 2023, 20:05, Sport CNA
Real Madrid-Liverpool premton spektakël, publikohen formacionet zyrtare

Real Madrid ka fituar 5-2 në ndeshjen e parë ndaj Liverpool në Angli, në sfidën që shkoi për llogari të Champions League. Sot luhet takimi i kthimit në Spanjë, teksa pak më parë janë publikuar edhe formacionet.

Los Blancos i besojnë sulmin Vinicius dhe Benzema. Në krahun tjetër, te kuqtë luajnë me Nunez dhe Salah. 90 minutëshi zhvillohet në Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) dhe do të gjykohet nga Zwayer F. (Ger).

FORMACIONET ZYRTARE:

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Kroos, Camavinga, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius.

LIVERPOOL (4-2-3-1): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner; Salah, Jota, Gakpo; Nunez

FORMACIONET ZYRTARE:

Ndeshja tjetër është ajo mes Napolit dhe Franfurtit. Italianët kanë triumfuar 2-0 në ndeshjen e parë, sakaq me interes pritet  të shihet çfarë do të ndodhë sonte.

Napoli (4-3-3) Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia.

Frankfurt (3-4-2-1) Trapp; Tuta, Buta, N’Dicka; Knauff, Rode, Sow, Lenz; Kamada, Gotze; Borré.

Lajmet e fundit nga