LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Partizani u eliminua nga Kupa, Colella: Nuk është e domosdoshme të fitojmë çdo ndeshje

15 Mars 2023, 19:30, Sport CNA
Partizani u eliminua nga Kupa, Colella: Nuk është e domosdoshme

Partizani arriti të fitonte përballë Vllaznisë por pa mundur të kualifikohet pasi fitorja 1-0 nuk mjaftoi për avancimin në gjysmëfinale. Pas ndeshjes trajneri Colella foli për mikrofonat e Oversport.

"Keqardhje? Bëmë një lojë të mirë, më vjen keq kam marreë përgjigje pozitive nga disa lojtarë.

Keni bërë gjithçka mirë me lojtarët me rotacionin? Jam i kënaqur si kemi luajtur. Jam shumë i kënaqur nga lojtarët që kam aktivizuar, u penalizuam nga ndeshja e parë.

Shpresë për të ardhmen? Skuadra po ecën mirë.

Mendoj se skuadra sa vjen dhe është në rritje, nuk është e domosdoshme të fitojmë çdo ndeshje. Nëse skuadra bën paraqitje të mira kjo është mirë për Partizanit por duhet të punojmë më shumë për të rritur nivelin.

Lajmet e fundit nga