LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kessie larg Barcelonës, disa skuadra të mëdha angleze në garë për mesfushorin

15 Mars 2023, 22:26, Sport CNA

Kessie larg Barcelonës, disa skuadra të mëdha angleze në

E ardhmja e Franck Kessie është padyshim larg Barcelonës dhe sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet jo vetëm në Itali, por edhe në Angli ku tre skuadra të mëdha e konsiderojnë profilin e tij ideal për të forcuar mesfushën.

Emri i parë që po bën bujë është ai i Tottenhamit. Pas Kessie duket se do të vihet edhe një klub tjetër i Londrës, Chelsea, në rast se nuk gjendet marrëveshja për rinovimin e Kantes. Edhe Manchester United ka probleme në mesfushë dhe lojtari në fjalë shihet si i duhuri për të zgjidhur “hallet” e këtij reparti.

Lajmet e fundit nga