LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbrojtësi i Kombëtares ka shënuar këtë sezon më shumë gola se disa nga sulmuesit shqiptarë

15 Mars 2023, 21:18, Sport CNA
Mbrojtësi i Kombëtares ka shënuar këtë sezon më

Përveçse një lider në mbroje, Arlind Ajeti po shndërrohet në një protagonist te skuadra e Pordenones edhe me golat e shënuara.

Futbollisti shqiptar, gjeti për herë të pestë rrugën e rrjetës në duelin e mbrëmjes së sotme ndaj Piaçencës, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 2-1.

Pas një harkimi nga e djathta nga afro 30 metra, Ajeti i gjendur në vendin dhe momentin e duhur në minutën 42-të, goditi saktë me këmbë brenda zonës duke zhbllokuar sfidën.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0, ndërkohë që në minutën e 48-të miqtë barazuan me Morra, teksa golin e fitores për Pordenonen e realizoi Dubickas në minutën e 69-të.

Kjo ishte fitorja 14 në 32 ndeshje për ekipin e Ajetit, që u ngjit në vendin e tretë dhe e shikon vetën 3 pikë larg kreut. SHIH GOLIN E AJETIT KETU

Ndërkohë që të premten pritet që Sylvinho të shpallë listën zyrtare me lojtarët e grumbulluar për ndeshjet eliminatore të fundit të marsit.

Lajmet e fundit nga