LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjeti ku udhëtonte u përplas me trafikndarësen, atleti 25-vjeçar shqiptar ndërron jetë në Greqi

16 Mars 2023, 14:19, Sport CNA
Mjeti ku udhëtonte u përplas me trafikndarësen, atleti

Atleti Denis Gjura ka humbur jetën në një aksident me makinë mbrëmjen e së mërkurës në Greqi.

Mjeti me të cilin udhëtonte 25-vjeçari u përplas me trafikndarësen dhe aksidenti ka qenë fatal për të, duke humbur jetën në vendngjarje.

Aksidenti i rëndë ndodhi rreth orës 22:30 të së mërkurës. Denis Gjura mësohet se ka humbur drejtimin e makinës dhe ka goditur trafikndarësen.

Kampioni i atletikës, Denis Gjura, ishte pjesë e ekipit të Esperos që nga viti 2004. Ai ka qenë fitues i Run Greece Patras në vitet e fundit.

Lajmet e fundit nga