LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cikalleshi në superformë, shënon sërish në Arabi

16 Mars 2023, 14:31, Sport CNA
Cikalleshi në superformë, shënon sërish në Arabi

Sokol Cikalleshi vazhdon me golat e shënuar në Arabinë Saudite. Sulmuesi shqiptar ka tundur rrjetën edhe në ditën e sotme atje ku Al Khaleej po përballet me Al Taee.

Cikalleshi tundi rrjetën në minutën e 13-të. Pas një gabimi në mbrojtjen kundërshtare, nuk do të ishte e vështirë për t’u gjetur rrjeta.

Ky realizim i Cikalleshit vjen pak ditë para ndeshjes së Shqipërisë me Poloninë, ndërsa bëhet fjalë për golin e 6-të në kampionat dhe ku ka ende minuta loje për ndeshjen e sotme. 

Lajmet e fundit nga