LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reja nuk i dha besimin e duhur, Silvinjo i dërgon ftesën zyrtare Ernest Muçit

16 Mars 2023, 15:31, Sport CNA
Reja nuk i dha besimin e duhur, Silvinjo i dërgon ftesën zyrtare

Një tjetër ftesë është zyrtarizuar te Shqipëria. Kombëtarja do të luajë në transfertë me Poloninë dhe ditën e nesërme do të publikohet lista e kuqezinjve.

Megjithatë deri tani është zbuluar nga vetë klubi ardhja e Taulant Seferit dhe së fundmi e Ernest Muçit. Lojtari i Legias luan në Poloni dhe i njeh më mirë se kushdo tjetër kundërshtarët dhe vetë ambientin.

Ernest Muçi është thirrur nga Silvinjo për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit, ndërsa ky lojtar ka hasur jo pak vështirësi me Rejën më parë.

Ernest Muçi është përfshirë në formacionin e javës në Poloni teksa ish-futbollisti i Tiranës u bë protagonist në triumfin 2-1 të Legia Varshavës ndaj Stal Mielec. Ishte pikërisht sulmuesi ai që ndihmoi Legian të zhbllokonte rezultatin teksa në minutën e 49-të dhuroi asistin për Pekhart.

Për 21-vjeçarin ishte asisti i dytë radhazi pasi edhe në ndeshjen e kaluar të kampionatit ndaj Gornik, Muçi dhuroi asistin vendimtar në triumfin 0-1 të Legias.

Në ndeshjet e fundit të kampionatit duket se Muçi ka gjetur vazhdimësinë dhe ka pasur minuta të konsiderueshme në fushë teksa është një nga titullarët e formacionit të gjigantëve polakë. Aktualisht, Legia është në vendin e dytë të kampionatit me 49 pikë, 9 më pak se kryesuesit e Rakow.

Lajmet e fundit nga