LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fantazisti anglez në telashe, Besiktas e përjashton nga ekipi

16 Mars 2023, 17:48, Sport CNA
Fantazisti anglez në telashe, Besiktas e përjashton nga ekipi

Fantazisti anglez Dele Alli nuk del dot nga tuneli. Rënia e vazhdueshme, e detyroi anglezin që të pranojë transferimin në Turqi, te Besiktasi, me synimin për t’u rikthyer në formën e tij më të mirë.

Megjithatë as atje Dele Alli nuk ia ka dalë të bëjë mirë dhe së fundi është përjashtuar nga ekipi, nga ana e trajnerit Senol Gunes.

Ky i fundit tha se ka biseduar edhe me drejtuesit e klubit dhe Dele Alli do ta kalojë pjesën e mbetur të sezonit në tribunë, teksa edhe stërvitjen do ta kryejë me skuadrën e të rinjve.

Lajmet e fundit nga