LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Messi në gjurmët e Maradonës? Trajneri italian bën Napolin të ëndërrojë

16 Mars 2023, 18:18, Sport CNA
Messi në gjurmët e Maradonës? Trajneri italian bën Napolin

Leo Messi arriti të bënte realitet ëndrrën e tij dhe të shumë tifozëve argjentias e jo vetëm me fitoren në Kupën e Botës, një trofe që i rëndonte shumë mbi supe. Për shumë njerëz, krahasimi i tij me Maradonën i ndante vetëm fitimi i këtij trofeu dhe tashmë Messi e ka arritur edhe këtë.

Mirëpo, një ëndërr nga ato të çmendurat ekziston për trajnerin italian, Roberto Donadoni dhe tifozët napoletan. Ata presin që Leo të ndjekë rrugën e Diegos dhe të fitojë një tjetër Scudetto me Napolin.

“Napoli luan futboll perfekt për Messin, jo shumë të shpejtë por me shumë teknikë. Do të ishte klubi ideal për të. Fitorja e Scudettos me Maradonën dhe Messin do të ishte fantastike, më e mira për popullin napolitan.”-u shpreh Donadoni për Super Deportivo Radio.

Lajmet e fundit nga