LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Junajtid te Juventus e Roma, 8 skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Europës

17 Mars 2023, 00:05, Sport CNA

Nga Junajtid te Juventus e Roma, 8 skuadrat çerekfinaliste të

Liga e Europës është futur në një fazë tepër interesante, teksa mbrëmjen e sotme u zbuluan edhe 8 skuadrat çerekfinaliste të këtij kompeticioni, ndërkohë që ditën e nesërme (e premte) ora 13:00 në Nion të Zvicrës do të hidhet edhe shorti ku do të zbulohen 4 duelet interesante.

Në këtë pikë të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Europë për klube, Junajtid, Juventus dhe Roma mbeten 3 skuadrat favorite në letër për ta fituar këtë trofe. Ndërkohë Sevija, Fejnord, Sportingu i Lisbonës, Bajern Leverkusen dhe belgët e Union SG janë 5 skuadrat e tjera që arritën të siguronin një biletë për më tej.

Lajmet e fundit nga