LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandal në Conference League, një tifoz turk i theu hundën lojtarit të Fiorentinës (VIDEO)

17 Mars 2023, 11:38, Sport CNA

Skandal në Conference League, një tifoz turk i theu hundën

Një episod i pahijshëm ka ndodhur në fund të ndeshjes mes Sivassporit dhe Fiorentinës, të fituar 4-1 nga skuadra italiane. Një tifoz i skuadrës vendase ka hyrë në fushën e lojës dhe ka goditur fort mesfushorin e Fiorentinës, duke i thyer hundën Alessandro Biancos.

Sipas mediave turke, ngjarja ka ndodhur kur Fiorentina shënoi golin e katërt dhe më pas disa tifozë vendas vrapuan në fushë dhe ata shfrytëzuan rastin për të shfryrë zemërimin e tyre ndaj lojtarëve mysafirë.

Menjëherë ka reaguar policia dhe siguria dhe tifozi është arrestuar e ditën e sotme do të merret vendimi për tifozin.

Lajmet e fundit nga