LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trajneri i Metz zhgënjehet nga Skuka, ja çfarë thotë për sulmuesin

17 Mars 2023, 10:55, Sport CNA
Trajneri i Metz zhgënjehet nga Skuka, ja çfarë thotë

Përshtatja e Xhuliano Skukës në kampionatin francez po merr kohën e saj, teksa lojtari shqiptar nuk e ka fituar ende vendin e titullarit në radhët e Metz-it.

Sulmuesi shqiptar ka dalë jashtë pritshmërive të trajnerit, i cili në një konferencë për shtyp ka kritikuar në njëfarë mënyre ish-sulmuesin e Partizanit.

Boloni është shprehur se priste më tepër nga Skuka, për të cilin jep mesazhin se një lojtar zëvendësues duhet të dijë si të zërë vendin e tij në skuadër.

“Prisja më shumë nga Xhuliano, i cili mund të kishte sjellë më shumë rrezik. Përshtatja e tij po shkon me vështirësi, por ai ka luajtur pak deri tani.

Një zëvendësues duhet të dijë të marrë pishtarin dhe të sjellë akoma më shumë energji. Më pëlqen qëndrueshmëria, por gjithçka varet nga ndjenjat e mia personale.

Ndonjëherë ka një ndryshim midis asaj që do të doja të bëja dhe asaj që mund të bëja. Përvoja nuk varet domosdoshmërisht nga mosha”, ka deklaruar Laszlo Boloni.

Lajmet e fundit nga