LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Europa League/ Juventusi "peshkon" Sportingun, Man. United përballë Sevillas

17 Mars 2023, 13:41, Sport CNA
Europa League/ Juventusi "peshkon" Sportingun, Man. United

Goglat shmangin përplasjet e mëdha në çerekfinale të Europa League-s. Kështu, Manchester Unitet vihet përballë Sevillas, por duhet pranuar se “Djajtë e Kuq” nuk kanë kujtime fort të mira me ekipet spanjolle.

Juventusi, me fat, gjen Sportingun e Lisbonës, që gjithsesi duhet marrë shumë në konsideratë, pasi eliminoi Arsenalin.

Përsëritet finalja e Conference League të sezonit të kaluar Roma – Feyenoord. Një tjetër test i vështirë për t’u kaluar nga skuadra e Mourinhos.

Me fat Bayer Levekuseni, që do të ketë përballë skuadrën belge Union Saint Gilloise

Bayer Levekusen – Union Saint Gilloise

Sipas rregullores, të teta skuadrat e kualifikuara në këtë fazë mund të përplaseshin me njëra-tjetrën, pra nuk bëjnë përjashtime ekipet nga i njëjti vend. Edhe nëse dy skuadra vijnë nga i njëjti grup, sërish shorti mund t’i  vendoste përballë në çerekfinale.

Ndeshjet e para të fazës çerekfinale do të zhvillohen më 13 prill dhe ato të kthimit më 20 prill. Oraret do të jenë të zakonshmet: 18:45 dhe 21:00.

 

Lajmet e fundit nga