LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Diell dhe vranësira/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

5 Tetor 2022, 18:52, Sociale CNA
Diell dhe vranësira/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët
Foto ilustruese

Vlerat e larta të presionit në vend do të vijojnë të ndikojnë në motin e qëndrueshëm. Parashikohen orë me diell dhe vranësira të larta shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e në bregdet përkohësisht mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen të pësojnë luhatje të forta gjatë ditës duke marrë tiparet e vërteta të një dite vjeshte:

në zona malore 5 deri 22°C

në zona e ulëta 12 deri 27°C;

në zona bregdetare 13 deri 26°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga