LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira e reshje në të gjithë territorin/ Si do të jenë temperaturat për ditën e sotme

1 Tetor 2022, 08:10, Sociale CNA
Vranësira e reshje në të gjithë territorin/ Si do të
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore, ku dhe do të sjellin shira të pakët.

Por në pjesën e dytë të ditës, vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje shiu në të gjithë territorin. Më të dukshme shirat do të jenë në veri dhe pjesërisht në zonat qëndrore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga