LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Hanim ushqimin e një jave’/ Rrëfimi drithërues i djalit të rritur në jetimoren e Shkodrës

29 Shtator 2022, 20:45, Sociale CNA

‘Hanim ushqimin e një jave’/ Rrëfimi drithërues i

Ardias Markati, është një nga fëmijët që jeta e ka përballur me humbjen më të madhe të jetës, atë të dashurisë së prindërve, që kur ishte në moshë të vogël. Ndonëse kur ishte i vogël kokën nuk ia përkëdhelën nëna dhe babai, vuajtja nuk përfundon këtu.

Së fundmi i riu nga Shkodra ka rrëfyer për Euronews se që në moshën 5-vjeçare është rritur në jetimore, pasi nëna nuk kishte mundësi ta mbante e vetme dhe ka jetuar në jetimoren e Shkodrës deri në moshën 16-vjeçare. Mes lotësh dhe emocionesh ai ka treguar se si është përballur me urinë dhe dhunën e pandalshme. 

“Kisha shumë probleme, kisha shumë probleme me fytyrën time që helmohej përditë për shkak të dhunimeve të pandalshme. Pastaj erdhi shërbimi social që i futi në burg, por prapë nuk u bë drejtësi për ne”, tregoi i riu.

Në intervsitën e plotë për Euronews ai tregon se aktualisht është në punë, por nuk ka një vend ku të strehohet, pasi ka trokitur disa herë në Bashkinë e Tiranës dhe nuk ka marrë asnjë ndihmë./CNA.al 

 

Lajmet e fundit nga