LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E diela rrit temperaturat/ Pushimet e fundjavës do të jenë me diell

24 Shtator 2022, 08:08, Sociale CNA

E diela rrit temperaturat/ Pushimet e fundjavës do të jenë me

Vendi ynë gjatë paradites parashikohet të jetë me kthjellime dhe kalime të vranësirave, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore.

Po ashtu edhe në orët vijuese vranësirat do të jenë prezente, ku herë pas here do të bëhen më të dukshme në territor, por të fokusuara do të jenë në zonat malore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë.

Ndërsa nesër me 25 shtator 2022, sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të jenë dominuese në të gjithë teritorin e Shqipërisë përgjatë gjithë 24-orëshit.

Parashikohet që kthjellimet të jenë më të dukshme në orët e para të ditës. Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të jenë të shpeshta, ku më të theksuara do të jenë në zonat veriore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë te rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga