LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën  

23 Shtator 2022, 17:22, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën
Foto ilustruese

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Në këtë mënyrë, për ditën e shtunë moti parashikohet i kthjellët edhe pse nuk do të mungojnë vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare dhe kryesisht përgjatë relieveve malore në lindje.

Edhe dita e diel do të jetë me mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta deri mesatare kalimtare.

Duke filluar nga orët e mbrëmjes, vranësirat do të vijnë në shtim mesatare deri të dendura. Në zonën e veriperëndimit, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave./ B.A. – CNA.al

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën

Lajmet e fundit nga