LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapriçot e motit në Vjeshtë/ Dielli nuk do të mungojë sot dhe nesër

20 Shtator 2022, 08:06, Sociale CNA

Kapriçot e motit në Vjeshtë/ Dielli nuk do të mungojë

Vendi ynë deri në orët e pasdites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të pësojnë zhvillime të përkohshme, ku më të dukshme do të jenë në veri të Shqipërisë.

Ndërsa në vijim parashikohet që të ketë dobësim gradual të vranësirave duke bërë që territori të ketë kthjellime dhe kalime vranësirash. 

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi verior - verilindore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Ndërsa nesër me 21 shtator 2022, sipas MeteoAlb, mbetemi nën mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike për gjatë gjithë ditës në Shqipëri, ku orët me diell do të jenë të shumta gjatë paradites.

Ndërsa mesdita dhe pasditja sjellin kalime të pakta vranësirash në të gjithë territorin, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat malore të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi verior duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga