LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

30 Shtator 2022, 08:09, Sociale CNA
Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Vendi ynë vijon të dominohet nga vranësirat e shpeshta, të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime duke krijuar mundësi për reshje shiu të pakta. Pritet që më të dukshme vranësirat dhe reshjet të jenë gjatë paradites.

Ndërsa pas mesdite parashikohet të ketë përmirësim gradual dhe të përkohshëm të kushteve të motit.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga