LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të bëni seks kur ka fëmijë në shtëpi?

29 Shtator 2022, 21:51, Sociale CNA
Si të bëni seks kur ka fëmijë në shtëpi?
Foto ilustruese

Gjetja e kohës për të qenë intimë me partnerin tuaj mund të jetë e vështirë, veçanërisht kur fëmijët tuaj janë të varur përreth. Ndërsa nevojat e tyre janë parësore, është gjithashtu e rëndësishme të respektoni nevojat tuaja dhe të partnerit tuaj herë pas here. Meqenëse nuk mund t'i dërgosh në shtëpinë e gjyshes sa herë që dëshiron ta veshësh, duhet të mësosh se si ta bësh këtë kur fëmijët janë ende në shtëpi. Këtu janë 15 këshilla për të bërë seks në një shtëpi plot.

Merr një Babysitter
Punësimi i një dadoje nuk është vetëm për të dalë - mund të jetë gjithashtu për të qëndruar brenda, për të ngjitur në katin e sipërm dhe për të shijuar partnerin tuaj në shtëpinë tuaj.

Gënjejini ata
Tregojuni atyre se do të bëni diçka të mërzitshme - si punët e shtëpisë - në dhomën tjetër. Sigurisht, gënjeshtra nuk është e mirë, por kur vjen puna për të kaluar një kohë të qetë së bashku, mund të jetë e nevojshme.

Vendosni një film
E dini se si fëmijët kanë aftësinë për t'u futur në një film të mirë? Vishni një të mirë dhe largohuni me partnerin tuaj.

Tërhiqni vëmendjen e tyre me ushqime
Ndërsa fëmijët tuaj po hanë pak akullore, ju mund të gjeni disa minuta të lira për të qenë së bashku.

Shkoni në shtrat në të njëjtën kohë
Nëse keni zakone të ndryshme gjatë natës nga partneri juaj, seksi mund të ndalet lehtësisht dhe shpejt. Por nëse të dy bini në shtrat në të njëjtën kohë, shanset për të qenë intime janë menjëherë më të larta. Gjithashtu sinjalizon se secili prej jush po i kushton rëndësi seksit dhe intimitetit.

Përdorni kohën e gjumit të tyre
Orët e natës janë fjalë për fjalë më të mirat, kështu që ndërsa foshnja ose fëmija juaj i vogël është në gjumë të qetë, mos e humbisni vetëm duke luajtur në internet ose duke pastruar kuzhinën. Enët mund të presin.

Jepuni atyre punët
Ndërsa fëmijët tuaj janë të zënë me pastrimin e dhomës së tyre, ju mund të kaloni kohë duke bërë shtratin tuaj. . . pasi e keni ngatërruar pak më parë.

Flirtoni
Dita mund të jetë e gjatë dhe është krejtësisht normale që çiftet të ndihen të lodhur dhe “jo në humor” gjatë natës. Për të mbajtur gjallë mundësinë e seksit, jini pak flirt gjatë gjithë ditës, edhe kur fëmijët tuaj janë afër. Ata mund të thonë se është "shumë e rëndë", por ju dhe partneri juaj do të qeshni për këtë më vonë.

Jini të hapur ndaj Quickies
Jo çdo takim seksual duhet të marrë kohë. Quickies mund të jenë argëtuese dhe emocionuese, veçanërisht kur të dyja palët arrijnë të përfundojnë.

Bëjini ata të luajnë jashtë
Nxitini fëmijët të përfitojnë nga moti i këndshëm dhe të luajnë në oborr. Ajri i pastër është i mirë për ta, dhe do të jetë i mirë edhe për ju.

Bëje gjënë e parë në mëngjes
Kjo është e vështirë, sepse gjumi është shumë i çmuar, por seksi i mëngjesit mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar intim me partnerin tuaj ndërsa fëmijët janë ende duke dremitur.

Vendos muzikën
Pavarësisht nëse u jepni kufje ose luani disa nga tuajat në altoparlantin tuaj, duke maskuar pak tingullin mund t'ju inkurajojë të jeni pak më të zhurmshëm. Tani, zgjedhja e kolonës zanore të duhur është gjithçka që ju nevojitet.

Lërini rrobat tuaja
Jo çdo fije e veshjeve duhet të hiqet për të qenë intime, dhe kjo do t'ju kursejë kohë dhe një siklet nëse fëmijët tuaj hyjnë brenda.

Lini disa të brendshme
Lëreni partnerin tuaj të dijë se çfarë po tundni nën atë sarafano, në mënyrë që ata të mendojnë për të gjithë ditën. Kur të ktheheni në shtëpi nga puna, asnjëri prej jush nuk do të jetë në gjendje t'i rezistojë një udhëtimi në dhomën e gjumit ndërsa fëmijët tuaj janë duke bërë detyrat e shtëpisë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga