LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Iu plagos i biri/ Plas sherri mes motrave: Më braktise ditën e dasmës

2 Tetor 2022, 15:20, Sociale CNA
Iu plagos i biri/ Plas sherri mes motrave: Më braktise ditën e
Foto ilustruese

Pasi një grua nxitoi në një urgjencë familjare, duke lënë dasmën e motrës së saj, nusja ndjeu sikur ishte braktisur në ditën e saj të madhe.

Ndërkohë që motrës iu desh të kujdesej për një çështje urgjente, reagimi i nuses e bëri të ndihej sikur nuk duhej të largohej në mes të ceremonisë së martesës.

Si rezultat, ajo shkoi në Reddit "r/AmITheA--vrima?" thread për të marrë disa opinione nga jashtë për situatën e saj.

Nusja është mërzitur pasi motra e saj doli nga dasma për të parë djalin e saj të plagosur në spital.
Në postim, gruaja ka shpjeguar se ka qenë çupë nderi në dasmën e motrës së saj.

Të dy shkojnë shumë mirë, por motra e saj nuk i pëlqen fëmijët. Si rezultat, dasma e saj ishte pa fëmijë, gjë që do të thoshte se gruaja i la dy fëmijët e saj në shtëpi me vjehrrin e saj, ndërsa burri dhe ajo morën pjesë në ceremoni.

Megjithatë, gjatë ceremonisë ajo mori një telefonatë nga vjehërrit e saj. 


Gruaja shpjegoi, "Vjehërrit e mi më telefonuan duke thënë se më i vogli goditi kokën duke luajtur me më të madhin tim dhe se po e çonin në spital." 


Për shkak të urgjencës familjare, ajo nuk mund të mendohej mirë, ndaj vendosi të shkojë në spital me të shoqin.

Më pas ajo mori në dorë njërën nga shoqërueset e nuses dhe e la të ishte përgjegjëse.

“Kur ishte koha për të folur me motrën time, ajo kishte një shkrirje duke thënë se nuk mund të shkoja në momentin më të rëndësishëm të jetës së saj dhe nëse do të zgjidhja atë në vend të saj,” shtoi gruaja.

Gruaja nuk pati kohë të merrej me zemërimin e motrës së saj, kështu që ajo u largua duke thënë se djali i saj ishte më i rëndësishëm.

Kur arriti në spital, gruaja u lehtësua kur pa se djali i saj ishte mirë, por iu desh të bënte disa qepje. Motra e saj më vonë e telefonoi gruan për të pyetur për dëmtimin e djalit të saj.

Nusja hodhi një tjetër zemërim kur mësoi se djali kishte lëndime të lehta.
“Ajo filloi të bërtiste duke thënë se e braktisa në momentin më të rëndësishëm të jetës së saj dhe se ajo ishte pa familje në martesën e saj (pa prindër dhe gjyshër),” shkroi gruaja.

Nusja ishte edhe më e inatosur pasi shoqëruesja e nuses që kishte mbetur në krye, bëri një fatkeqësi në dasmë.

Ajo beson se burri i gruas mund të kishte qëndruar në spital, ndërsa ajo mund të kishte marrë pjesë në dasmë.

Dukej sikur edhe burrit të gruas iu mjaftuan shkrirjet e nuses, ndërsa mori telefonin e gruas dhe ia tha.

Edhe pse gruaja e dinte se duhej të kujdesej për urgjencën e saj familjare, ajo u ndie keq që humbi një nga përvojat më të rëndësishme të motrës së saj.

Lajmet e fundit nga