LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk ndaloj së fajësuari ish-nusen"/ Babai i pikëlluar zbulon pse vdekja e vajzës së tij ende e ndjek atë

2 Tetor 2022, 13:20, Sociale CNA

"Nuk ndaloj së fajësuari ish-nusen"/ Babai i pikëlluar

"Është faji i saj", filloi një baba i pikëlluar postimin e tij në temën "r/TrueOffMyChest" të Reddit, në të cilën ai u hap për vdekjen e vajzës së tij dhe ndjenjat që ai ka ndaj ish-it të tij.

"Njerëzit e quajnë atë thjesht një aksident që mund t'i kishte ndodhur dikujt, por nuk do të kishte ndodhur nëse ajo do të ishte me mua," vazhdoi ai.

Ish-e dashura e burrit ishte duke fjetur, ndërsa vajza e tyre u mbyt në një pishinë.
Vajza e tij 4-vjeçare kishte qenë duke luajtur pranë një pishine kur po kalonte kohë me nënën e saj.

Megjithatë, për shkak të një aksidenti të panjohur, ajo duhet të ketë rënë brenda dhe është mbytur ndërsa ish-i i tij, Stacy, ishte duke fjetur.

Burri shpjegoi: “Vajza ime ishte vetëm katër vjeçe. Katër. Më duhej të varrosja vajzën time sepse 'nëna' e saj ishte e hidhur dhe neglizhente".

Edhe pse aksidenti ka ndodhur shumë kohë më parë, përbuzja e burrit për Stacy nuk është zbehur aspak.

“Unë do të kisha lëvizur qiejt për ta mbrojtur atë. Kanë kaluar dy vjet, por nuk do ta harroj kurrë. Ajo është arsyeja që unë nuk mund ta mbaj më vajzën time. I uroj asaj një jetë shumë të gjatë dhe mizore”, shtoi burri.

Ish-e dashura e tij kërkonte kujdestarinë e plotë të vajzës së tyre.
Zemërimi i tij ishte rritur pasi Stacy kishte dashur të kujdesej vetëm për vajzën e tyre dhe madje i mbante në distancë burrin dhe vajzën e tij.

“Ishte ajo që donte kujdestarinë e plotë të vajzës sime. Ishte ajo që u përpoq të përdorte varësitë e mia dhjetëvjeçare kundër meje në gjykatë,” shpjegoi burri.

Disa njerëz gjithashtu u përpoqën ta ngushëllojnë burrin duke pretenduar se ishte një aksident, por ai nuk ishte gati ta dëgjonte.

“Për njerëzit që thonë se ishte një aksident. Një aksident po derdh qumësht në banak,” vazhdoi burri.

Mos e lini fëmijën tuaj 4-vjeçar të luajë pranë një pishine ndërsa ju numëroni delet f--mbret në vend që ta mbikëqyrni atë. Kjo ishte neglizhencë.”

Redditorët simpatizuan burrin për humbjen e vajzës së tij.
Një përdorues shkroi: “Më vjen shumë keq që vajza juaj vdiq. Nuk mund ta imagjinoj dhimbjen tënde. Shpresoj që të jeni në gjendje të shihni një këshilltar për t'ju ndihmuar të kaloni rrugën tuaj për të kapërcyer pikëllimin tuaj.”

Një përdorues tjetër shkroi, “Më vjen keq për humbjen tuaj dhe do të doja të mund të largoja dhimbjen tuaj, por nuk mundem. Mbani në mend kujtimet tuaja për vajzën tuaj dhe ju lutemi mos lejoni që zemra juaj të mbushet me urrejtje për ish-in tuaj, sepse gjithçka që do të bëjë është të të shkatërrojë!”

Disa njerëz e kuptuan zemërimin e burrit për ish-in e tij dhe shpjeguan se edhe ata do të kishin ndjerë të njëjtën gjë.

“Edhe unë do të isha i egër. Kjo është diçka që nuk do të mund ta falja kurrë,” komentoi një person.

Lajmet e fundit nga