LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi për 5 ditë/ Si priten të jenë temperaturat javën e ardhshme

2 Tetor 2022, 21:39, Sociale CNA
Parashikimi për 5 ditë/ Si priten të jenë temperaturat
Foto ilustruese

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qëndrueshme.

Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta. Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina. Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Gjatë ditës temperaturat parashikohen të luhaten si në figurë./ B.A. - CNA.al

Parashikimi për 5 ditë/ Si priten të jenë temperaturat

Lajmet e fundit nga