LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi i motit për datën 3 tetor 2022

3 Tetor 2022, 08:10, Sociale CNA

Parashikimi i motit për datën 3 tetor 2022

Java në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qëndrueshme.

Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta.

Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina. Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

 

Lajmet e fundit nga