LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Votimi i Bajram Begajt/ Rama: Sot arritëm qartësisht objektivin

4 Qershor 2022, 19:21, Politikë CNA
Votimi i Bajram Begajt/ Rama: Sot arritëm qartësisht objektivin
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas zgjedhjes së presidentit të ri.

Rama tha se sot e kanë arritur objektivin duke i dhënë vendit një president normal.

“Kemi arritur qartësisht objektivin që kemi pasur që në krye të herës. Të gjitha reagimet flasin për këtë. Përjashtuar ndonjë reagim pa lidhje të hapësirës politike, flas përtej saj. I kemi dhënë Shqipërisë një president normal, një figurë të pakontestueshme në aspektin e integritetit, të humanizimit dhe të përkushtimit për vendin dhe për njerëzit,” tha Rama./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga