LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bajram Bega shkakton debate në Parlament/ Berisha ‘kapet’ me Nikollën: Je unike

4 Qershor 2022, 18:29, Politikë CNA
Bajram Bega shkakton debate në Parlament/ Berisha ‘kapet’ me
Ish-kryeministri dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Senaca e sotme parlamentare, ku do të votohet kandidatura e Bajram Begajt si President, ka nisur me përplasje.

Deputetët e opozitës kanë kërkuar fjalën, por kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla nuk ka pranuar dhe ka vijuar me procedurën e votimit.

Kjo ka shkaktuar pakënaqësi te ish-kryeministri dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili ka debatuar me Nikollën.

Menjëherë pas debatit, deputetët e opozitës, së bashku me Berishën, janë larguar nga salla e Parlamentit, duke bojkotuar votimin.

Debati:

Berisha: Për procedurë

Nikolla: Nuk ka procedurë.

Berisha: Kërkoj fajlën për procedurë.

Nikolla: Vijojmë me votimin.

Berisha: Po e trajton parlamentin sikur të ishte në Korenë e Veriut./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga