LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mori 78 vota/ Kush ishte deputeti i opozitës që votoi pro presidentit të ri?

4 Qershor 2022, 19:17, Politikë CNA
Mori 78 vota/ Kush ishte deputeti i opozitës që votoi pro presidentit
Bajram Begaj

Bajram Begaj është zgjedhur Presidenti i ri i vendit.

Begaj mori 78 vota pro, 4 vota kundër dhe një abstenim ndërsa i duheshin vetëm 71 për të zëvendësuar Ilir Metën.

Nga opozita votuan Mesila Doda, Shpetim Idrizi, Nusret Avdullai, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho ndërsa në votime morën pjesë edhe tre deputetë të PSD.

Mazhoranca ka 77 deputetë, çka do të thotë se një nga deputetët e opozitës të cilët morën pjesë në procesin e votimit, ka votuar pro kandidaturës së Begajt./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga