LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama po instalon diktaturën!”/ LSI, votë kundër Bajram Begajt!

4 Qershor 2022, 18:35, Politikë CNA
“Rama po instalon diktaturën!”/ LSI, votë kundër
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka akuzuar kryeministrin Edi Ramën se po instalon diktaturën në Shqipëri. 

Kryemadhi tha se LSI do të votojë kundër kandidaturës së Bajram Begajt për president të Republikës. 

“Procesi duhet të ishte konsensual, kushtetues, përfshirës dhe të përfaqësonte vullnetin e të gjitha palëve politike, por edhe të shqiptarëve. Nuk flasim për individin, jemi mësuar t’i bëjmë pis individët. Vota e LSI është votë kundër. Nuk kam rezervë për asnjë person, por për diktaturën që po instalon Edi Rama”, tha Kryemadhi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga