LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Vjedhja me koncesionin e Butrintit"/ Zhupa: Nikolla, me urdhër të Ramës nuk lejoi opozitën të flasë

28 Korrik 2022, 19:29, Politikë CNA
"Vjedhja me koncesionin e Butrintit"/ Zhupa: Nikolla, me urdhër
Deputetja e PD-së, Ina Zhupa

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa, ka deklaruar se Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, i mbylli gojën opozitës duke mos e lënë të fliste për procedurë për çështjen e Butrintit.

 “Lindita Nikolla me verbëri politike ndjek porositë e shefit të saj dhe shkel ligjet e vendit.

Nuk ka asnjë rëndësi për qytetarët se kë do vendosë Rama si ushtar të tij në qeveri. Sot parlamenti nuk mund të kishte çështje më të rëndësishme sesa të merrte shpjegimet e ministres së kulturës: Pse dhe si ka vendosur një antishqiptar në krye të Butrintit?

Refuzuan pa asnjë shpjegim interpelancën urgjente me Elva Margaritin për antishqiptarin Richard Hodges që sot i kanë dhënë Butrintin dhe nuk lejuan as fjalën për procedurë.

Nuk e mbroni dot tradhëtinë kombëtare duke mbyllur mikrofonat e parlamentit për opozitën”, u shpreh Zhupa./CNA.al

Lajmet e fundit nga