LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shkon gjuha ku dhemb, dhëmbi”/ Metës i mbetet mendja te vjedhjet

28 Korrik 2022, 12:58, Politikë CNA

“Shkon gjuha ku dhemb, dhëmbi”/ Metës i mbetet mendja te

Ilir Meta, kreu i Partisë së Lirisë, e cila është thjeshtë LSI-ja, me emër të ndryshuar, “banda” e së cilës ndodhet pas hekurave, duket se nuk i ndahet mendja nga vjedhjet.

Në pothuajse çdo dalje të tij mediatike, Ilir Meta ka si kryefjalë të deklaratave të tij “vjedhjet”.

“Referendumi nuk është një mjet, por është mjeti kryesor që populli dhe sovrani të kenë nën kontroll klasën politike. Referendumi është fuqia e vetë popullit. Referendumi është fuqia e prindërve tuaj dhe e juaja.

Kjo qeveri prioritet ka korrupsionin, korrupsionin. Të ardhurat e tatimeve dhe doganave më të ulëtat në rajon. Vjedhin doganat, vjedhin tatimet”-tha sot Meta, gjatë një takimi me të rinjtë.

Pra, edhe pse pretendon se kërkon referendum, për të shpëtuar Shqipërinë, Ilir Metës duket se i shkon gjuha ku dhemb dhëmbi dhe sërish u rikthehet “vjedhjeve”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga