LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shehaj: Prita 24 orë që të shkruaja atë që mendoj për “dosjen e trilluar” të Sigurimit

27 Korrik 2022, 20:43, Politikë CNA

Shehaj: Prita 24 orë që të shkruaja atë që mendoj

Brisida Shehaj,

Anëtarja e Partisë së Lirisë Brisida Shehaj, ka reaguar lidhur me akuzat që i janë bërë këto dy ditë ish-presidentit Ilir Meta.

Në një status në "Facebook", zonja Shehaj shprehet se ka pritur 24 orë për të shkruajtur me qëllim për të parë reagimin e institucioneve shtetërore.

Sipas saj është e papranueshme që institucione shtetërore shprehen pa verifikuar informacionin.

Reagimi i plotë:

"Prita, e prita, e prita pikërisht të shihja reagimin e institucionit (se ndryshe nga këta që i përdhosin une besoj te institucionet)

Por tani lexova reagimin e Autoritetit të Dosjeve në të cilin thuhet specifikisht se :

Institucioni është në pritje të ndryshimeve ligjore të propozuara, për të kryer kërkimet dhe verifikimet përkatëse për rastet, që do të marrin kohën e tyre të trajtimit. Rastet e referuara Kuvendit nuk janë objekt verifikimi, për shkak të pengesës ligjore të cituar më herët.

Si mundet këta të quhen institucione dhe të pagugen nga taksat tona ???

 Si munden këta të thonë emër mbiemër të Ilir Metës në shkresë kur me pas thonë që s’kemi bërë asnjë verifikim?????

A mban dikush përgjegjësi në këtë vend për çfarë thonë e shkruajnë apo na duhej zhurmë se ashtu thotë partia?????

Do kaloj dhe kjo sigurisht, por unë nuk di sesi ata njerëz që përfaqësojnë të persekutuarit e sigurimit sot në 2022 të kthehen në persekutor se e kërkojnë po të njëjtët njerëz që i ”persekutuan”.

Turp

Ps; “Inceneratorët vazhdojnë pa merak, ne do ta zbardhim atë aferë”, shkruan Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga