LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS prezanton drejtuesit e rinj/ Veliaj ironizon Metën, e quan spiun

27 Korrik 2022, 20:05, Politikë CNA
PS prezanton drejtuesit e rinj/ Veliaj ironizon Metën, e quan spiun
Takimi i drejtuesve socialist

Partia Socialiste ka prezantuar drejtuesit e rinj për 27 njësitë vendore të Tiranës. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili drejton edhe PS-në e Tiranës, gjatë fjalës së tij ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha dhe ish-presidentin Ilir Meta, duke thënë t’i zgjidhin vetë hallet e tyre.

Sipas tij opozita është duke zgjidhur hallet e viteve ’90, ndërsa qeveria është angazhuar në përmbushjen e detyrave për ta çuar vendin përpara.

 “Ne jemi duke bërë bisedat për të ardhmen, ata janë duke zgjidhur akoma hallet e viteve ‘90. Kush na spiunoi te greva e urisë, ishte ky Ilir Metë apo dikush tjetër? Kush ishte doktori që Ramizi i çoi të prishte festën e studentëve, ishte ky doktor apo një doktor tjetër? Ata e kanë jetën e tyre të obesuar për të sqaruar muhabetet e vitit ’90.

Ne e kemi jetën tonë të angazhuar dhe të mobilizuar për sqaruar ëndrrat, misionin e Shqipërisë që vjen. Ata janë thellësisht vulgarë, banalë, bajatë, po kur jemi të gjithë bashkë, me njerëzit që keni në krahë, vendi ynë është në drejtimin e duhur. Komunisti Sali dhe fuksi Ilir t’i zgjidhin vetë hallet e tyre”, u shpreh Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga