LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“SHBA-ja do të vazhdojë të bashkëpunojë me Shqipërinë”/ Biden “zbret” në Tiranë

28 Korrik 2022, 11:33, Politikë CNA

“SHBA-ja do të vazhdojë të bashkëpunojë me

Në ceremoninë për 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA, President i SHBA-së, Joe Biden, përmes një video-mesazhi ka uruar qytetarët shqiptarë.

“Sot Shqipëria dhe SHBA-ja janë aleatë në NATO dhe ne shikojmë në të ardhmen SHBA do të vazhdojë të bashkëpunojë me Shqipërinë për të ndjekur rrugën drejt Bashkimit Europian”, u shpreh Biden./CNA.al

Lajmet e fundit nga