LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet mesazhi/ Punonjësit e administratës detyrohen të shkojnë në koncertin e PS-së

27 Korrik 2022, 22:24, Politikë CNA
Zbulohet mesazhi/ Punonjësit e administratës detyrohen të
Selia e PS-së

Punonjësit e administratës kanë marrë një mesazh detyrues për tu paraqitur në koncertin e 28 korrikut, që do të zhvillohet në sheshin Skënderbej, në kuadër të 100-vjetorit të lidhjes së Shqipërisë me SHBA-të dhe çeljes së negociatave me BE-në.

Mesazhi është publikuar nga deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, i cili pretendon se kryeministri Edi Rama po synon ta kthejë koncertin në një antimiting të protestës së 7 Korrikut.

Në mesazh kërkohet konfirmimi me emra, mbiemra dhe numra telefoni të punonjësve që do të dalin në shesh.

“Rama gjoja-festën për hapjen e negociatave po synon ta kthejë në një antimiting të 7 Korrikut.

Kërkon t’i dëftejë botës mbarë se sa të lumtur janë shqiptarët nën regjimin e tij.

Për këtë kërkon ta marrë zvarrë administratën bashkë me gëzimin e saj që ajo ta shpërthejë me zor atë në shesh.

Urdhërat verbalë e sms janë të prerë.

Askush të mos mungojë!!!

Tamam tamam i bie sipas asaj shprehjes me pak ndryshim:

“Kërcen administrata nga belaja”

Ja një sms ftesë-kërcimi”, shkruan Boçi./ B.A. – CNA.al

Zbulohet mesazhi/ Punonjësit e administratës detyrohen të

Lajmet e fundit nga